Ogłoszenia duszpasterskie 21. - 28.07.2024

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś nieszpory o 16.30 i Msza św. wieczorna o 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek – święto Św. Marii Magdaleny

- we wtorek – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

- w środę – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy

- w czwartek – święto Św. Jakuba, apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa

- w piątek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

3.W poniedziałek – 22 lipca - ogodz. 19.00 – Nowenna Pompejańska -  nazywana też „Nowenną nie do odparcia”. Będziemy polecać wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek – od 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŚWIĘTA Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek, 26 lipca o godz. 17.00 – Msza św. w intencji Imienniczek Św. Anny.

6. W niedzielę, 28 lipca – po każdej Mszy św. – nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo wszystkich kierujących tymi pojazdami z okazji dnia, któremu patronuje Św. Krzysztof. W ramach akcji Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km ” – pomagamy przy zakupie środków transportu dla misjonarzy. Ofiara jest przeznaczona na ten cel.

7. W dniach od 6 – 11 sierpnia odbędzie się – Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach. Zapisy do 31 lipca.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od 16.00.

9. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. / składka specjalna /. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN - ODDZIAŁ HAŻLACH /

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Prawa Str. Piotrówki : ul. Wierzbowa 19, 25, 10A, 23, 29, 39