Ogłoszenia duszpasterskie 21. - 28.07.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Wszyscy potrzebujemy czasu na refleksję oraz regenerację ciała i umysłu. Codziennie bowiem pochłania nas mnóstwo spraw, musimy spełnić wiele oczekiwań, niejednokrotnie w stresie i pośpiechu. Uczestnicząc w liturgii mamy okazję zastanowić się nad tym, co istotne w życiu i znaleźć spokój, gdyż przychodzi do nas kochający Bóg. Powierzmy Mu siebie w czasie sprawowanej Eucharystii. On pragnie obdarzyć nas radością i pokojem, a także wskaże to, co rzeczywiście jest dla nas konieczne. Zatem mamy szansę, by w spotkaniu z Panem znów w pełni odnaleźć siebie i na nowo odkryć sens życiowego powołania.

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Msza św. wieczorna o godz. 17.00 

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - Święto Św. Marii Magdaleny - we wtorek - święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy - w środę - wspomnienie Św. Kingi, dziewicy - w czwartek - święto Św. Jakuba, apostoła - w piątek - wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

3. W poniedziałek - 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia". Będziemy polecać wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

5. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek- od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W piątek o godz. 17.00 - Msza św. w intencji Imienniczek Św. Anny.

8. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.00 - Chrzty i Roczki. Nauka chrzcielna w piątek po Mszy św. W niedzielę - po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo wszystkich kierujących tymi pojazdami, z racji przypadającego w tym tygodniu w czwartek /25.VII./ dnia, któremu patronuje Św. Krzysztof - patron kierowców. W ramach akcji "Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa " - to hasło tegorocznego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa - pomagamy przy zakupie środków transportu dla misjonarzy. Ofiara przeznaczona jest na ten cel.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. W dniach od 6 - 11 sierpnia br. - odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej. 

11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy:

Łubowiec ul. Długa 40, 44, 48, 50, 52