Ogłoszenia duszpasterskie 21. - 28.04.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej. To jest święto wszystkich świąt. Syn Boży wierny swemu posłaniu aż do śmierci, został przez Boga wskrzeszony do życia. Niepojęta miłość Boga Ojca zbawia nas, ludzi, poprzez ofiarę Jego Syna. Zostaliśmy przez Zmartwychwstałego powołani do życia. Pełni radości wyznajmy wiarę w Jezusa Chrystusa, który odkupił nas przez miłość, której dowodem jest śmierć i zmartwychwstanie.

1. Dziś o godz. 15.00 - zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Wielkanocne.

2. Jutro, Poniedziałek w oktawie Wielkanocy, 22 kwietnia - II dzień Świąt. Msze św. o 7.30 i 11.00 w kościele parafialnym, w Rudniku o 9.30. Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia". W naszych modlitwach polecać będziemy sprawy naszej Parafii, dzieci, młodzieży, rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Składka tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła - patrona naszej Parafii.

4. W środę - po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

6. W piątek - Msza św. szkolna - w Rudniku o godz. 16.00, a w kościele parafialnym o 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy do liczniejszego udziału.

7. Ze względu na czas oktawy Wielkanocy, przypadająca dnia 23 kwietnia uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, zostaje przeniesiona na pierwszy dzień po oktawie (poniedziałek, 29 kwietnia).

8. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddajemy cześć w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Rozpoczynamy wtedy Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas.

9. W sobotę, 27 kwietnia o godz. 14.00 w salce katechetycznej odbędzie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. 

10. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii.

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Domy k/ Zamku

ul. Zamkowa 22, 24, 32; 

ul. Ks. Kukli 22