Ogłoszenia duszpasterskie 21. - 28.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiaj, w V Niedzielę Wielkiego Postu, zasłaniamy krzyże w naszych kościołach i kaplicach. Pozostaną one zasłonięte aż do Wielkiego Piątku. Zapraszamy jeszcze na 16.15 na tradycyjne polskie nabożeństwo wielkopostne, jakim są Gorzkie Żale. Msza Święta wieczorna o 17.00.
  2. W poniedziałek 22 marca zapraszamy na godz.19.00 na tradycyjną Nowennę Pompejańską, nazywaną inaczej „Nowenną nie do odparcia”, ze względu na swoją skuteczność. Będziemy polecali za wstawiennictwem NMP Królowej Różańca Świętego z Pompejów wszystkie sprawy naszej Ojczyzny, naszej wspólnoty parafialnej oraz swoje sprawy osobiste.
  3. W czwartek 25 marca - przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w naszym kościele o 8.00 i 17.00. Od godziny 16.00 - cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz polecamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby Bożej w Kościele. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia, więc pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o dzieciach poczętych i kobietach w stanie błogosławionym, spodziewających się potomstwa.
  4. W Piątek:- w Rudniku - Droga Krzyżowa o 15.30, po niej Msza Święta szkolna o 16.00 - w kościele parafialnym - Droga Krzyżowa o 16.15, a Msza Święta szkolna o 17.00 Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową oraz Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  5. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będziemy się modlić za dusze zalecane. Również w zakrystii można składać ofiarę na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.
  6. Przypominamy, że okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed każdą Mszą a w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. Serdeczne ,,Bóg zapłać’’ - za wszystkie ofiary, które składacie na rzecz naszej parafii zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na nasze konto.
  8. Bóg zapłać - za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy - Holica: ul. Dolna 5, 7, 13, 15, 16
  9. Od poniedziałku do soboty będzie można dostarczać codziennie na plebanię w godz.12.00 - 16.00 środki chemii gospodarczej dla Domów Pomocy Społecznej. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  10. W przyszłą niedzielę, 28 marca, przypada Niedziela Palmowa, ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Ta niedziela obchodzona jest także jako Światowy Dzień Młodzieży.