Ogłoszenia duszpasterskie 21.-28.02.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W wielkim poście jesteśmy zaproszeni do refleksji nad własnym istnieniem, do renesansu swojego życia. Niech czas wielkopostny pozwala nam coraz bardziej zrozumieć istotę i sens tożsamości chrześcijańskiej.

1. Dziś o godz.16.15 - Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne. Msza św. wieczorna o 17.00.

2. W poniedziałek przypada święto Katedry Św. Piotra, apostoła. Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też „ Nowenną nie do odparcia”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W czwartek - od godziny 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta - podczas, której modlimy się w intencji Kapłanów oraz polecamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby Bożej w Kościele.

4. W piątek zapraszamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej. *Droga Krzyżowa - w Rudniku o 15.30, zaś w kościele parafialnym o 16.15 Po Drodze Krzyżowej - Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową oraz Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. * Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym - w niedzielę o godz. 16.15

5. Przypominamy, że codziennie o godz. 16.30 odmawiamy „ Różaniec do granic nieba ”.

6. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będziemy się modlić za dusze zalecane. Również w zakrystii można składać ofiarę na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Serdeczne ,,Bóg zapłać’’ - za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na nasze konto. / składka specjalna /.

W przyszłą niedzielę, modlitwą i ofiarą (do puszek) wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad Gentes ).

9. Bóg zapłać - za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Odnóżka ul. Żwirowa 5, 7 ul. Cieszyńska 11, 15, 21, 25