Ogłoszenia duszpasterskie 20.-27.12.2020

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele IV, ostatni już tydzień Adwentu. Na godz. 16.30 zapraszamy na „Różaniec do granic nieba”, a na godz. 17.00 na wieczorną Mszę Świętą. Przypominamy, że codziennie do środy o godz.16.30 odmawiamy „Różaniec do granic nieba”, a na 17.00 zapraszamy na Roraty.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

Czwartek 24.12. – Wigilia Bożego Narodzenia

Piątek 25.12. – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

Sobota 26.12. – Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika

Niedziela 27.12. – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

3. Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia:

Wtorek - 22.XII - kościół parafialny (15.00 - 17.00)

Środa - 23.XII - Rudnik (15.00 - 16.00)

Informacja ta znajduje się także na naszej stronie parafialnej i w Aniele Kończyckim.

4. W środę będziemy gościli na roratach naszych harcerzy, którzy przyniosą nam tradycyjne Światełko Betlejemskie. Zabierzmy ze sobą lampki albo świece, abyśmy mogli zabrać światełko do swoich domów.

5. W czwartek, dzień Wigilii Bożego Narodzenia, poranna Msza o godz. 8.00, a wieczorem zapraszamy na Pasterkę do Rudnika na godz. 22.00, a do kościoła parafialnego na godz. 24.00. Pół godziny przed obiema Pasterkami śpiewamy tradycyjną jutrznię.

6. W piątek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia, a w sobotę Święto św. Szczepana, więc Msze Święte odprawiamy w te dni w porządku świątecznym. W piątek zapraszamy na godz. 16.00 na Uroczyste Nieszpory Kolędowe.

7. Pragniemy poinformować, że postanowiliśmy dołożyć dodatkową, wieczorną Mszę o godz. 17.00 w Boże Narodzenie, w Święto Św. Szczepana oraz w Uroczystość Trzech Króli. Czynimy to z powodu restrykcji sanitarnych, aby umożliwić jak największej ilości wiernych uczestnictwo w liturgii świątecznej.

8. Przyszła niedziela jest Świętem Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, więc tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o własnych rodzinach i prośmy, abyśmy mogli je budować na wzór Rodziny Świętej. Módlmy się też za wszystkie rodziny rozbite na terenie naszej parafii i rodziny dotknięte agresją i niezgodą.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Parafii oraz za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii.

10. W najbliższą środę przed świętami - 23 XII -do sprzątania poprosimy mieszkańców dzielnicy:

Os. "Karolinka" – ul. Długa 22, 14, 15, 13, 11, 9

Na czas świąteczny przyjmijcie od swoich duszpasterzy najserdeczniejsze życzenia. Niech Dzieciątko Jezus przychodzące na świat dla naszego zbawienia, ogrzeje Was swoją miłością i wleje w Wasze serca nadzieję na błogosławiony, szczęśliwy i zdrowy Nowy Rok 2021.