Ogłoszenia duszpasterskie 20.-27.09.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Każda Eucharystia jest ucztą miłości, w czasie której Jezus naucza nas swoim słowem i posila Najświętszym Ciałem i Krwią. Dlatego gromadzimy się wokół Jego ołtarza, aby zaczerpnąć siły do postępowania zgodnego z nakazami Świętego Prawa. Niech w naszej codzienności zwycięża pełnienie woli Bożej okrywanej wciąż na nowo w duchowym spotkaniu ze Zbawicielem.

1. Dziś - o godz.16.30 nieszpory i Msza św. o 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Również dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień środków Społecznego Przekazu.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - Święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty - w środę - wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera - w czwartek - święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku - Białej.

3. We wtorek po Mszach św. Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. Jest to 22 dzień miesiąca, więc tradycyjnie zapraszamy na godz. 19.00 na Nowennę Pompejańską.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Mszy spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

5.W czwartek - od 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

6. W piątek - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży - w Rudniku o 16.00, a w kościele parafialnym o 17.00.

7. W przyszłą niedzielę, 27 września przypada odpust ku czci Św. Michała Archanioła, Patrona naszej Parafii. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30. Słowo Boże wygłosi O. Winicjusz - franciszkanin. Na sumę zapraszamy poczty sztandarowe, panów do niesienia baldachimu, dzieci I - szo Komunijne w strojach, panie w strojach regionalnych oraz wszystkich wiernych do licznego udziału w uroczystości odpustowej.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą, zaś w czwartek od 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna/.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy:

Babilon ul. Graniczna 3 A, 9, 19 ul. Ks. Olszaka 86, 90, 78, 92