Ogłoszenia duszpasterskie 2. - 9.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie


IX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z okazji Dnia Dziecka po Mszy Świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo indywidualne dzieci. Życzymy dzieciom wielu łask Bożych, niech każdego dnia wzrastają one w łasce u Boga i u ludzi. Po błogosławieństwie zapraszamy wszystkie dzieci na lody i watę cukrową.

2. Dziś nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30 i Msza św. wieczorna o 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej. 

3. W poniedziałek - o godz. 17.00 – Msza św. za + Renatę Błahut – od Gabrieli Michulec - / odprawia Ks. Grzegorz poza Parafią /.

4. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. 

– I czwartek – modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele; od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŚWIĘTA.

– I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

6. W piątek, z racji przypadającej uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa - w czwartek, sobotę i niedzielę o godz. 16.30 Pozostałe dni po Mszy św.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godziny 16.00 – w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I piątek i I sobotę godzinę przed Mszą św.

9. W dniach 24-25 czerwiec Ks. Grzegorz organizuje wycieczkę parafialną do Pienin na „spływ Dunajcem” i do Zakopanego na „baseny termalne”. Więcej informacji na facebooku parafialnym. Zapisy do 9 czerwca u ks. Grzegorza.

10. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN - ODDZIAŁ HAŻLACH /

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Os. „Karolinka ”ul. Karolinka 8, 10 ; ul. Prosta 4, 8, 7