Ogłoszenia duszpasterskie 2.-9.05.2021V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Wczoraj rozpoczęliśmy maj, zwany od wieków Miesiącem Maryi. Od dziś, aż do końca października, wznawiamy odprawianie Mszy i nabożeństw w kaplicy Opatrzności Bożej. W niedziele Msze Święte będą tam o godz. 17.00 i 19.00, a we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Dzisiaj i w kolejne niedziele maja zapraszamy na nabożeństa majowe do kaplicy Opatrzności Bożej na godz.16.30.
  2. W kościele parafialnym majówki odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, a w Rudniku w środy i piątki po Mszy Świętej. Zapraszamy serdecznie dorosłych, młodzież i dzieci.
  3. W poniedziałek - 3 maja - obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w porządku świątecznym - w kościele parafialnym o godz. 7.30, 11.00, 17.00, a w Rudniku o godz. 9.30.
  4. We wtorek - 4 maja - wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Tego dnia, pamiętajmy w modlitwie o naszych strażakach, okazując w ten sposób wdzięczność za ich służbę i poświęcenie dla dobra publicznego.
  5. W czwartek - 6 maja - obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to także I Czwartek Miesiąca. Zapraszamy na godz. 16.00 na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której powierzamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby Bożej w Kościele. Modlimy się również o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 16.30 rozpoczniemy nabożeństwo majowe.
  6. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę szkolną: - do Rudnika - na godz.16.00, - do kościoła parafialnego - na godz.16.30 na majówkę, a na 17.00 na Mszę Św. Jest to I Piątek Miesiąca. Ofiarujmy naszą spowiedź jako wynagrodzenie za zniewagi wyrządzane Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, któremu oddajemy cześć tego dnia.
  7. W sobotę - 8 maja - obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia o godz.10.00 biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Módlimy się za kandydatów do święceń.
  8. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które złożyliście dzisiaj i które składacie przez cały czas zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto parafii.
  9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy rodziców dzieci z klasy trzeciej, które w niedzielę po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego.
  10. Następna niedziela - 9 maja - jest w naszej parafii dniem I Komunii Świętej. Dzieci będą miały swoją uroczystość podzieloną ze względów sanitarnych na dwie tury - pierwsza grupa o godz. 9.00, a druga o godz. 11.00. Bardzo prosimy pozostałych parafian, aby wybrali sobie inne godziny na uczestnictwo w niedzielnej eucharystii. Pozostawmy Msze komunijne tylko dla dzieci i ich najbliższych, którzy pragną towarzyszyć swoim pociechom w tych pięknych chwilach.