Ogłoszenia duszpasterskie 19. - 26.08.2018

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Wszyscy bez względu na to, kim jesteśmy i jakie jest nasze zawodowe czy społeczne posłannictwo, jesteśmy zaproszeni przez Jezusa do spotkania z Nim w czasie celebracji liturgii. On nas zgromadził, zjednoczył i przygotował dla nas dary stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego. Kieruje do nas słowa pełne otuchy, nadziei i radości. Jednocześnie ofiaruje się nam jako Pokarm dający życie wieczne.

1. Dziś o godz. 16.30 nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

- we wtorek - wspomnienie Św. Piusa X, papieża

- w środę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

- w piątek - święto Św. Bartłomieja, apostoła

3. We wtorek - o godz. 17.00 - Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

4. W środę, po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia". Polecać będziemy wszystkie sprawy naszej Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia przypada liturgiczna uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

O godz. 11.00 w kościele parafialnym - Msza św. dziękczynna - za szczęśliwie zebrane plony w tegorocznych żniwach.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania i przygotowania Świątyni na uroczystość żniwną prosimy :

Rodziny Rolników