Ogłoszenia duszpasterskie 19.-26.07.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus Chrystus ukazał nam, jak dalece Bóg staje się przyjacielem człowieka. Jeśli chcemy Go naśladować, musimy odznaczać się wielką otwartością także w relacji do tych osób, które naszym zdaniem podążają złą drogą. Bóg bowiem budzi w nas nadzieję, że udziela grzesznikom łaski nawrócenia, przebaczenia i pojednania. To nie my, ale On będzie sądził - z mocą i cierpliwością, wyrozumiałością łagodnością, mądrością i miłosierdziem.

1. Dziś przypada uroczystość odpustowa ku czci Opatrzności Bożej. Suma odpustowa o godz. 11.00 w kaplicy Opatrzności Bożej. Nieszpory o godz. 16.30 oraz Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 - również w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w środę - święto Św. Marii Magdaleny - w czwartek - święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy - w piątek - wspomnienie Św. Kingi, dziewicy - w sobotę - święto Św. Jakuba, apostoła

3. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. 

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia ". Będziemy polecać wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek - Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W przyszłą niedzielę - po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo wszystkich kierujących tymi pojazdami, z racji przypadającego w tym tygodniu w sobotę / 25. VII. / - dnia, któremu patronuje Św. Krzysztof - patron kierowców. W ramach akcji "Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa " - to hasło tegorocznego XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa - pomagamy przy zakupie środków transportu dla misjonarzy. Ofiara przeznaczona jest na ten cel. 

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna / .

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy : Rodziny z Domów k/ Zamku ul. Ks. Kukli 14, 18 ul. Willowa 9, 11, 16