Ogłoszenia duszpasterskie 19. - 26.05.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


V NIEDZIELA WIELKANOCNA

W naszej codzienności często można spotkać wiele rzeczy, które mają znamię nowości. W ten sposób świat odwołuje się do pierwotnego oczekiwania człowieka, że nie wszystko musi być tak, jak do tej pory. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro odnowa świata jest w pewnych momentach konieczna. Jako chrześcijanie wiemy, że nowości nie jesteśmy w stanie sprawić własną mocą, ostatecznie jest ona darem Boga. Uczestnicząc we Mszy św. nabieramy nowych sił życiowych, których źródłem jest Chrystus zmartwychwstały. On mówi do nas : Oto czynię wszystko nowe (drugie czytanie) oraz Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali (Ewangelia). Oto zasada życia nowego stworzenia, a my wyznawcy Chrystusa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za odnowę świata przez to, co mówimy, czynimy i kim jesteśmy.

1. Dziś o godz. 16.30 - nabożeństwo majowe. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - we wtorek - wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika - w piątek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

3. W środę, 22 maja o godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia". Polecać będziemy wszystkie sprawy naszej Parafii, dzieci, młodzieży, rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W tym dniu przypada 24 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji ( Skoczów, Bielsko - Biała, Żywiec).

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

5. W piątek - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży : o 16.00 w Rudniku, w kościele parafialnym o 17.00.

6. W sobotę, 25 maja w Katedrze Św. Mikołaja w Bielsku Białej - o godz. 10.00 - J. E. Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Wśród kandydatów jest również diakon Maciej Stoły - nasz parafianin. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

7. W niedzielę, 26 maja o godz. 11.00 Ks. Maciej Stoły - neoprezbiter odprawi Mszę św. prymicyjną. 

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii - / składka specjalna /.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Lewej strony Piotrówki

ul. Kościelna 2, 4, 1

ul. Ks. Olszaka 3, 5