Ogłoszenia duszpasterskie 18. - 25.11.2018

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Liturgia ostatnich dni roku kościelnego, przypomina o przemijalności ziemskiego życia i rzeczach ostatecznych człowieka. Koncentrujemy uwagę na powtórnym przyjściu Chrystusa w dniu paruzji. Każdy udział w Eucharystii jest wyglądaniem naszego Odkupiciela, gdyż głosimy Jego śmierć, wyznajemy Jego zmartwychwstanie i oczekujemy Jego przyjścia w chwale. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa, którego słowa nigdy nie przeminą.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory, a po nich Msza św. wieczorna o 17.00. Również dzisiaj przypada dzień imienin Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencji Biskupa Bielsko - Żywieckiego i całej diecezji.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- we wtorek - wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- w środę - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

- w czwartek - wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

- w sobotę - wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung - Lac, prezbitera i Towarzyszy

3. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. W środę - po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Seniora.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy Boga o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też Nowenną "Nie do odparcia". Polecać będziemy wszystkie sprawy naszej Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W piątek - Msza św. szkolna: o godz. 16.00 w Rudniku, zaś w kościele parafialnym o godz. 17.00

7. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na sumie o godz. 11.00 - Chrzty i Roczki. Nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.

8. W kancelarii parafialnej w godzinach od 9.00 - 12.00 można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od 16.00 - w czasie Godziny Świętej.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Holica

ul. Górna 13, 17, 19

ul. Dolna 26