Ogłoszenia duszpasterskie 18.-25.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Każde liturgiczne spotkanie z Jezusem jest szansą i wezwaniem do oddawania czci należnej Bogu. Jest to zarazem czas , kiedy możemy prosić o to , aby na ścieżkach naszego codziennego życia skłaniał ku nam swe ucho i strzegł nas jak źrenicy oka. W duchu wiary chciejmy wsłuchiwać się w Boże słowo, które jest zawsze aktualne, wciąż ponadczasowe.

1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. o 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna jednocześnie Tydzień Misyjny.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- we wtorek - wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji

- w czwartek - wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża

- w piątek - wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

3. We wtorek modlimy się do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. Wczwartek od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to 22 dzień miesiąca.O godz. 19.00 zapraszamyna Nowennę Pompejańską, - nazywaną też ,, Nowenną nie do odparcia ”. Polecać będziemy wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

5. W piątek - Msza św. szkolna - w Rudniku o 16.00, a w kościele parafialnym o godz. 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.

6. W przyszłą niedzielę, 25 października obchodzimy uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła własnego.

7. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30. Różaniec w Rudniku - w środę i w piątek po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Parafii. / składka specjalna /.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy : Łubowiec

ul. Długa 80, 86, 81

ul. Ogrodowa 8, 6

ul. Polna 4