Ogłoszenia duszpasterskie 17. - 24.11.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dokąd zmierza świat i całe stworzenie ? Ludzie zadają sobie te odwieczne pytania również dzisiaj. Zwłaszcza wtedy, gdy mnożą się wojny, konflikty, akty terroryzmu, dotykają coraz liczniejsze klęski żywiołowe. Dlatego Dobra Nowina zapisana na kartach Pisma świętego nie chce się napawać lękiem i przerażeniem, lecz wzmocnić naszą ufność w Bogu : Dla was czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie - mówi Pan Zastępów ( pierwsze czytanie ) oraz Włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie. ( Ewangelia )

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej.

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy - w środę - wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera - w czwartek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny - w piątek - wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

3. W poniedziałek, 18 listopada przypadają imieniny Księdza biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencji Biskupa Bielsko - Żywieckiego i całej diecezji.

4. W środę - po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA . Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Seniora.

6. W piątek - Msza św. szkolna - o godz. 16.00 - w Rudniku , zaś w kościele parafialnym o 17.00. Jest 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska. - nazywana też ,, Nowenną nie do odparcia ". Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

7. W kancelarii parafialnej - w godzinach od 9.00 - 12.00 - można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.

8. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Przypominam, że świece i znicze na Dolnym Cmentarzu - ze względu na bezpieczeństwo naszego drewnianego kościoła - opuszczając Cmentarz - GASIMY !

10. Msze św. w kaplicy Opatrzności Bożej : wtorek - godz. 18.00 ; sobota - godz. 17.00 ; niedziela - godz. 16.30 - nieszpory godz. 17.00 - Msza św. - / do końca listopada /.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /. 

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Prawej Str. Piotrówki :

ul. Wierzbowa 19, 25, 10 A, 23, 29, 39, 18;