Ogłoszenia duszpasterskie 17. - 24.06.2018

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Wiosną i wczesnym latem z podziwem przyglądamy się przyrodzie budzącej się do życia, chociaż nie mamy na to żadnego wpływu. Niewidzialne siły działające w świecie roślinnym są znakiem Bożej troski o środowisko naturalne. Podobnie ma się rzecz z Bożym działaniem w ludzkim życiu. Bezustannie i w tajemniczy dla nas sposób Bóg dokonuje dzieła zbawienia. Jego królestwo rozrasta się pośród nas, bo On jest Panem.

1. Dziś o godz. 16.30 - nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. W środę, 20 czerwca przypada Międzynarodowy dzień Migranta i Uchodźcy.

3. W czwartek, 21 czerwca - wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

O godz. 16.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Piątek, 22 czerwca, jest ostatnim dniem roku szkolnego i katechetycznego.

Msze św. dziękczynne z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w czwartek :

- godz. 8.00 - w intencji uczniów Szkoły Podstawowej, kl. II Gimnazjum i Przedszkola

- godz. 15.00 - w intencji młodzieży klasy III kończącej naukę w Gimnazjum

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Ogodz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia".

Polecać będziemy wszystkie sprawy Parafii, rodzin dzieci młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej.

5. W przyszłą niedzielę, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Na sumie o godz. 11.00 - Chrzty i Roczki. Nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby mogły w pełni uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej za mijający rok nauki.

7. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - w czwartek, w sobotę i w niedzielę o godzinie 16.30, pozostałe dni po Mszy św.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii - (składka specjalna).

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania (w czwartek po Mszy św.) prosimy rodziny z dzielnicy :

Łubowiec:

ul. Słoneczna 7, 9, 11, 18, 26