Ogłoszenia duszpasterskie 17. - 24.03.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Gromadząc się na liturgii eucharystycznej, przynosimy Bogu nasze życie z jego jasnymi chwilami dumy i radości, dzięki którym nabieramy nowych sił. Przynosimy także momenty smutku i próby, wypadki losowe i szarość dnia codziennego. W tych wszystkich doświadczeniach wspiera nas słowo Boże, które prowadzi nas po Bożych szlakach na ziemi. Dziękując Bogu za Jego obecność, uwielbiajmy naszego Pana poprzez wspólną modlitwę w czasie Mszy św.

1. Dziś o godz. 16.15 - Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Msza św. wieczorna o godz. 17.00 Dzisiaj też modlitwą i ofiarą / do puszek / wspieramy dzieci Afryki / dzieło Ad gentes.

2. We wtorek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w intencji Imienników Św. Józefa o godz. 17.00.

3. W środę po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek - Droga Krzyżowa : w Rudniku - o godz. 15.30, zaś w kościele parafialnym o 16.15. Po Drodze Krzyżowej - Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św.

Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia". Polecać będziemy sprawy naszej Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

6. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy modlić się za dusze zalecane.

Również w zakrystii można składać ofiary na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

7. Od przyszłej niedzieli pod dzwonnicą będzie można nabyć baranki wielkanocne oraz paschaliki "Caritas", z których dochód przeznaczony będzie na działalność charytatywną "Caritas" Diecezji Bielsko - Żywieckiej.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu .

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii - / składka specjalna /.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Świerczyniec

ul. Świerkowa 12, 14, 20, 11;