Ogłoszenia duszpasterskie 16. - 23.09.2018

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Każda niedziela jest jak mawiają Ojcowie Kościoła - małą Wielkanocą. Dlatego jesteśmy zaproszeni na wspólne sprawowanie Eucharystii, by celebrować paschalne tajemnice Chrystusa. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy powołani do pójścia zwycięską drogą Zmartwychwstałego, z całym bagażem codziennych trosk, kłopotów i obaw. Krocząc drogami codzienności z Nim, doświadczymy płynącej radości wielkanocnego poranka.

1. Dziś nieszpory o 16.30 i Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

O godz. 21.00 - Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II , z prośbą o Jego wstawiennictwo.

Dzisiaj też obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Z tej racji w przyszłą niedzielę ofiarą ( do puszek ) wspieramy Radio diecezjalne AniołBeskidów.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- we wtorek - święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

- w czwartek - wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

- w piątek - święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

3. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

4. W środę - po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek - o godz. 17.00 w kościele parafialnym - Msza. św. w intencji Ks. Proboszcza z okazji 60 - tych urodzin.

W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

7. W sobotę, 22 września - o godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia". Polecać będziemy sprawy naszej Parafii, dzieci młodzieży, rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.00 - Chrzty i Roczki. Dzieci zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

9. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

10. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Prawej Strony Piotrówki:

ul. Wierzbowa 16, 43

ul. Olszowa 14, 11, 9