Ogłoszenia duszpasterskie 16. - 23.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

W imię Trójcy Świętej - Ojca i Syna, i Ducha Świętego - zaczynamy każdą liturgię. Bóg objawia się w osobie Ojca, jest naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w obie Syna, który stał się Człowiekiem, naszym Bratem, abyśmy doświadczyli Jego miłości. Bóg objawia się również w osobie Ducha Świętego, by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga; dodaje nam sił i odwagi do życia, wzbudza i podtrzymuje w nas ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy mogli wyrazić nasze uwielbienie Bogu Trójjednemu.

1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wieczorna o godz. 17.00. O godz. 21.00 - Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika - w czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - w piątek - wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

3. We wtorek o godz. 8.30 - Msza św. dziękczynna - w intencji uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Przedszkola - z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów. 

4. W środę, 19 czerwca o godz. 17.00 - J. E. Ks. Biskup Piotr Greger udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży kl. VIII. Młodzież przygotowującą się do tego ważnego wydarzenia polecamy modlitewnej pamięci.

5. W czwartek- UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA. Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami Parafii do czterech ołtarzy. - I Ołtarz - p. Łazarz , Raszka - II Ołtarz - p. Piekar - III Ołtarz - p. Kraus, Siekierka - IV Ołtarz - przy Krzyżu Misyjnym Zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci I - szo Komunijne w strojach, dzieci sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, panów do niesienia baldachimu oraz wszystkich wiernych do licznego udziału w uroczystości Bożego Ciała. Dzieci I - szo Komunijne zapraszamy do udziału w procesji również w oktawie Bożego Ciała tj. do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa - do 28 czerwca. O godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA

6. W piątek oddajemy szczególną cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

7. W sobotę, 22 czerwca o godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia". Polecać będziemy wszystkie sprawy Parafii, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

8. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek, sobotę i w niedzielę o 16.30, pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00

10. W dniach od 6 - 11 sierpnia - Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej. Podobnie jak w latach ubiegłych organizowany będzie autobus do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w dniu 11 sierpnia. Zapisy również w kancelarii parafialnej.

11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /.

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch świątyń do niedzielnej Eucharystii. 

W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z Lewej Strony Piotrówki: ul. Ks.Olszaka 58, 54, 52, 28, 26