Ogłoszenia duszpasterskie 16.-23.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele Katolickim jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy moment pożegnania Jezusa z uczniami, powrót do Ojca Niebieskiego i nakaz Mistrza, aby zanieśli Ewangelię na krańce świata. Dzisiaj zapraszamy wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski z okazji 16 dnia miesiąca.
  2. Przypominamy, że do końca października odprawiamy Msze i nabożeństwa także w kaplicy Opatrzności Bożej. W niedziele Msze Święte będą tam o godz. 17.00 i 19.00, a we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Dzisiaj i w kolejne niedziele maja zapraszamy na nabożeństwa majowe do kaplicy Opatrzności Bożej na godz.16.30.
  3. W kościele parafialnym majówki odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, a w Rudniku w środy i piątki po Mszy Świętej. Zapraszamy serdecznie dorosłych, młodzież i dzieci. W tym tygodniu, aż do soboty, odprawiamy w ramach nabożeństw majowych nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  4. W czwartek zapraszamy na godz. 16.00 na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której polecamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. Modlimy się również o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. W ramach Godziny Świętej odśpiewamy też Litanię Loretańską.
  5. W piątek wspominamy w liturgii św. Jana Nepomucena, kałana i męczennika. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę szkolną: - do Rudnika - na godz.16.00, - do kościoła parafialnego - na godz.16.30 na majówkę, a na 17.00 na Mszę Św. Jest to zarazem trzeci piątek miesiąca, a więc dzień modlitw do Miłosierdzia Bożego.
  6. W sobotę, z racji 22 dnia miesiąca maja, zapraszamy na godz. 19.00 na tradycyjną Nowennę Pompejańską, podczas której będziemy zawierzali nasze sprawy osobiste, parafialne i narodowe Maryi Królowej Różańca Świętego z Pompejów.
  7. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto naszej parafii: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH 
  8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy mieszkańców dzielnicy STAWISKA: ul. Miła 11; Krótka 14, 4; Stawowa 6, 16, 18
  9. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Ten dzień ma nam przypomnieć, że nasza otwartość na natchnienia Ducha Świętego jest warunkiem i jednocześnie sprawdzianem naszego dojrzałego chrześcijaństwa.