Ogłoszenia duszpasterskie 15.09. - 22.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA MARYI - W RUDNIKU

Bóg o nikim nie zapomina i nikogo nie przekreśla. Swoją szczególną troską otacza tych, którzy błądzą. Nie pozostawia ich na pastwę losu, lecz zawsze o nich pamięta. Wielką radość sprawia Mu, gdy odnajdzie się każdy zaginiony. Bóg postępuje z nami jak miłosierny Ojciec, okazując serce wszystkim ludziom. Zawierzmy Mu się również wtedy, kiedy obraliśmy złą drogę, ponieważ Bóg jest gotowy przebaczyć nam naszą winę, jeśli wyrażamy żal i pragniemy poprawy.

1. Obchodzimy dziś uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi w Rudniku. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.00 i nieszpory o 16.00 - w Rudniku. Msza św. wieczorna o godz. 17.00 - w kościele parafialnym. Dzisiaj też obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. 

2.Liturgiczne obchody tygodnia: - w poniedziałek - wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa - w środę - święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski - w piątek - wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy - w sobotę - święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

3. W poniedziałek - 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 zapraszamy na - Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

4. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. 

5. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci kl. III, które w maju przystąpią do I Komunii św.

6. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W piątek - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży : w Rudniku o godz. 16.00 oraz w kościele parafialnym o godz.17.00 . W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego miesiąca .

8. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.00 - Chrzty i Roczki. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska. Nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św.

9. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. 

10. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /. 

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy : Rodziny z Os. "Karolinka"

ul. Karolinka 1, 3, 4, 12 ul. Truskawkowa 12