Ogłoszenia duszpasterskie 14. - 21.07.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Podczas ferii i urlopów wielu ludzi ma możliwość poznawania innych krajów i odmiennych kultur, spotykania nowych ludzi. Pewne sprawy i zwyczaje istniejące w obcych stronach, mogą wydawać się dziwne. Czy ludzi, których spotykamy w nieznanych nam miejscach i obcych państwach, możemy nazwać naszymi bliźnimi ? Bliźni to nie tylko przyjaciel czy życiowy partner, krewny czy znajomy; bliźnimi nie są jedynie mieszkańcy mojej miejscowości lub osiedla. Bliźnim jest każdy, kogo spotykam, zwłaszcza człowiek oczekujący pomocy. Teraz spotykamy się z Jezusem Chrystusem w Jego słowie i podczas świętej Uczty. Niech On doda nam sił, gdy na naszej drodze staną ci, którzy potrzebują naszej bezinteresownej miłości.

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Msza św. wieczorna o godz. 17.00 

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła - we wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel 

3. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła, patrona naszej Parafii. Jest to 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 - Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek- od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

7. W przyszłą sobotę, 20 lipca w godzinach dopołudniowych gościć będziemy pielgrzymów z Zaolzia podążających na Jasną Górę.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. W dniach od 6 - 11 sierpnia br. - odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach. Chętnych prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej. 

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Babilon

ul. Ks. Olszaka 84, 80, 82, 64 ul. Młyńska 14, 18