Ogłoszenia duszpasterskie 14.-21.02.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią przed tegorocznym okresem Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne poprzedzające okres wielkiego postu. Zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz uczniów kl. III i VIII - którzy przygotowują się do I Komunii św. i do Bierzmowania. Plan Adoracji wywieszony jest w gablotkach przy kościele. Na godz.16.30 zapraszamy na Różaniec do granic nieba. Msza św. wieczorna o 17.00. Również dzisiaj rozpoczynamy 54. Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

2. W środę, 17 lutego - ŚRODA POPIELCOWA. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.30 i 17.00 - w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 16.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3. W czwartek - od godziny 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta - podczas, której modlimy się w intencji Kapłanów oraz polecamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby Bożej w Kościele.

4. W piątek zapraszamy zapraszamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej. - Droga Krzyżowa - w Rudniku o godz. 15.30, zaś w kościele parafialnym o 16.15 Po Drodze Krzyżowej - Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową oraz Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. - Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym - w niedzielę o godz. 16.15

5. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

6. Przypominamy, że codziennie o godz. 16.30 odmawiamy „ Różaniec do granic nieba ”.

7. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy się modlić za dusze zalecane.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Serdeczne ,,Bóg zapłać’’ - za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na nasze konto. W przyszłą niedzielę składka specjalna. 

10. Bóg zapłać - za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Odnóżka ul. Lipowa 8, 9, 9 A, 10, 11