Ogłoszenia duszpasterskie 13.-20.09.2020

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA MARYI - W RUDNIKU

W kontekście otaczającej nas rzeczywistości, która nie zawsze rysuje się w jasnych barwach, jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do budowania cywilizacji opartej na umiejętności przebaczania. To trudne zadania, zwłaszcza w obliczu wezwania do przebaczenia ludziom nam nieprzychylnym. Gromadzi nas dziś w 24 niedzielę zwykłą, Jezus dający wspaniałą lekcję wybaczania. Umocnieni łaską Bożą odrzućmy wszelkie uprzedzenia i podejmijmy trud szukania wszelkich płaszczyzn porozumienia z drugim człowiekiem.

1. Obchodzimy dziś uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi w Rudniku. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 - i nieszpory oraz Nabożeństwo Fatimskie - o 16.00 - również w Rudniku. Msza św. o 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Dzisiaj też rozpoczynamy Tydzień Wychowania.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - we wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej - w środę - wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa - w piątek - święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

3. We wtorek po Mszach św. Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.W czwartek - od 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży : - w Rudniku o godz. 16.00, oraz w kościele parafialnym o godz. 17.00. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

7. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy : Babilon

ul. Skoczowska 6, 8, 5, 2 ul. Graniczna 7