Ogłoszenia duszpasterskie 13 - 20.05.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Wspominamy moment, kiedy Chrystus przestał być widoczny dla ludzkich oczu, a uczniowie byli świadkami wstępowania do chwały niebieskiej. On nie odszedł, jest z nami wciąż obecny, aczkolwiek w inny sposób. Mamy Jego zapewnienie, że pozostanie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata ( por. Mt 28, 20 ).

1. Dziś uroczystość I Komunii w naszej Parafii. O godz. 16.00 - nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I - szo Komunijnych. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

Dzieci przez cały tydzień będą przychodziły do kościoła w bieli, uczestnicząc w nabożeństwach majowych i Mszach św.

2. Jutro, w poniedziałek, święto Św. Macieja, apostoła. Jest to patronalne święto Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła.

Jest to również - Dzień Fatimski. Po Mszy św. nabożeństwo Fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej do kaplicy Opatrzności Bożej

3. W środę, 16 maja - święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.

Jest to 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania do służby w Kościele. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

5. W piątek - modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną: - w Rudniku o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00.

Trwa również czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę tj. 20 maja.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. We wtorek, 29 maja o godz. 16.00 - w Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie / salki katechetyczne / odbędzie się spotkanie uczestników czerwcowej pielgrzymki ADŚ - do Sanktuariów Polski Północnej i Wschodniej.

Do 20 maja należy wpłacić na konto resztę należności za pielgrzymkę. / 400.- zł /

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: 

Łubowiec

ul. Długa 40, 44, 48, 50, 52