Ogłoszenia duszpasterskie 13. - 20.01.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, świętujemy fakt Jezusowego chrztu w wodach Jordanu. Oba wydarzenia są ze sobą związane, gdyż chrzest także był objawieniem Chrystusa : Syn Boży objawił się publicznie i rozpoczął jawną działalność po długim okresie ukrytego życia w Nazarecie. Podczas chrztu udzielanego przez Jana Chrzciciela, Bóg przedstawił Jezusa jako swojego umiłowanego Syna i napełnił Go Duchem Świętym. Również my zostaliśmy ochrzczeni i staliśmy się członkami Kościoła Chrystusowego, córkami i synami Boga Ojca, powołanymi do składania świadectwa o Nim we współczesnym świecie. Z wdzięcznością wspomnijmy swój własny chrzest i uwielbijmy naszego Pana.

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Dzisiaj też w naszej wspólnocie gościmy Przedstawicieli Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, którzy po Mszach św. rozprowadzać będą cegiełki. Dochód z cegiełek przeznaczony zostanie na utrzymanie stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku - Białej. Słowo Boże na wszystkich Mszach św. głosi ks. Piotr Schora - kapelan Hospicjum. O godz. 16.30 - nieszpory niedzielne i Msza św. o godz. 17.00.

2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne : - w czwartek - wspomnienie Św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu - w sobotę - wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

3. W poniedziałek, 14 stycznia, obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

4. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

5. W środę, po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 - zapraszamy na Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

6. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W piątek - oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną : w Rudniku o godz.15.30, w kościele parafialnym o 17.00

Również w piątek w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz.16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. W czasie odwiedzin duszpasterskich - Msza św. w środę i w piątek w Rudniku - o godz. 15.30 .

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Podkaczok

ul. Spacerowa 63, 59, 57, 55, 43 ;