Ogłoszenia duszpasterskie 12.-19.09.2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Obchodzimy dziś uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi w Rudniku. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.00 i nieszpory o godz. 16.00 – Rudniku. Msze święte o godz. 7.30, 9.30 – w kościele parafialnym , o 17.00 i 19.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej.

* Przypominamy: ze względu na bezpieczeństwo związanie z malowaniem zewnętrznym kościoła - Msze św. w tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie / aż do zakończenia prac / - odprawiane będą w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła - we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża - w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej - w czwartek – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa - w sobotę – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

3. W poniedziałek – 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie - / w kaplicy Opatrzności Bożej /

4. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do kaplicy Opatrzności Bożej na spotkanie organizacyjne w sprawie zaległego bierzmowania młodzież klas pierwszych szkoły średniej wraz z rodzicami.

5. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za młodzież i wychowawców.

6. W czwartek - od 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta, podczas której polecamy sprawę powołań do służby Bożej samemu Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi. Jest to 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski - / w kościele parafialnym / - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

7. W piątek – Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży : - w Rudniku – o godz.16.00, - w kaplicy Opatrzności Bożej – o godz. 17.00. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca

8. W przyszłą niedzielę, 19 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 – w czasie Godziny Świętej.

10. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto naszej parafii: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH W przyszłą niedzielę składka specjalna.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy Domy k/ Zamku ul. Zamkowa 22, 24, 32 ; ul. Ks. Kukli 22