Ogłoszenia duszpasterskie 12.-19.07.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Wszyscy na co dzień mamy do czynienia z bogactwem ludzkiego słowa. Jedno pociesza, daje nadzieję, wspiera, a inne potępia, osądza, oszukuje raniąc człowieka. W Jezusie Chrystusie słowo Boże stało się Ciałem, temu Słowu warto zawierzyć. W nim poznajemy Bożą prawdę i doświadczamy Jego obecności; to Słowo obdarza nas życiem i wiedzie ku wieczności. Podczas dzisiejszej liturgii wyjdzie nam na spotkanie Bóg, którego Słowo podnosi na duchu i prowadzi do dobra. Niech to spotkanie wyda w nas obfite i trwałe owoce.

1. Dziś o 16.30 nieszpory w kaplicy Opatrzności Bożej. Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 - również w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta - w środę - wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła - w czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

3. W poniedziałek, 13 lipca - Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich czcicieli Maryi. 

4. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

5. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

6. W czwartek - Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 21.00 - Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

7. W piątek, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

8. W przyszłą niedzielę, 19 lipca - przypada Odpust ku czci Opatrzności Bożej. Suma odpustowa o godz. 11.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Na sumę zapraszam poczty sztandarowe, dzieci I - szo Komunijne, panie w strojach regionalnych, panów do niesienia baldachimu oraz wszystkich wiernych do udziału w uroczystości odpustowej. Nieszpory o 16.30 oraz Msze św. o 17.00 i 19.00 - również w kaplicy. 

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Bloku przy ul. Ks. Kukli 24 i 24 A