Ogłoszenia duszpasterskie 11.-18.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


XXVIII NIEDZIELA ZWYKLA

Życie codzienne bywa czasem skąpane we łzach, przeniknięte smutkiem z powodu zła, dręczony rozmaitymi kłopotami. Utrudzeni i spragnieni Chleba Życia gromadzimy się przed naszym Stwórcą i Panem, który chce zaspokoić nękające nas potrzeby. Podczas sprawowania Uczty miłości pragnie otrzeć łzy z każdego oblicza, uzdrawiając głębię naszego serca oraz napełniając ją światłem swej łaski. W czasie liturgii zostaniemy umocnieni słowem Bożym i nakarmieni Ciałem Chrystusa.

1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. o 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Dzisiaj też po raz dwudziesty obchodzimy Dzień Papieski. Przy kościołach zbierane są / do puszek / ofiary na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- we wtorek - wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

- w czwartek - wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego

- w piątek - wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

- w sobotę - wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

3. We wtorek, 13 października - Dzień Fatimski. Ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie będzie w kaplicy Opatrzności Bożej po Mszy Świętej. Zakończymy je uroczystą procesją, dlatego bardzo prosimy o przyniesienie świec. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego w kościele parafialnym.

4. W czwartek od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek - Msza św. szkolna - w Rudniku o 16.00, a w kościele parafialnym o godz. 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. Jest to 16 dzień miesiąca, a zarazem trzeci piątek miesiąca, więc w tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia, zaś na godz. 21.00 zapraszamy na comiesięczny Apel Jasnogórski połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

6. Za tydzień, przypada przedostatnia niedziela października, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. Tego dnia modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy: Łubowiec

ul. Długa 47, 54, 57, 65

ul. Ogrodowa 18