Ogłoszenia duszpasterskie 11. - 18.11.2018

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uczestnicząc w liturgii eucharystycznej, doświadczamy obecności pośród nas Jezusa jako Sługi. Całkowite otwarcie się przed Nim, przyjęcie Jego miłości, zawierzenie się Jemu we wszystkim, ma swoje konsekwencje dla kształtu naszej egzystencji. Oddając się Bogu, nie musimy z lękiem kurczowo trzymać się ziemskich dóbr albo polegać tylko na sobie. Naszą codzienność wiążemy z Jezusowym ofiarowaniem życia Bogu Ojcu.

1. Dziś obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. O godz. 16.30 - nieszpory, a po nich Msza św. wieczorna o 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

- we wtorek - wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

- w sobotę - wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

3. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. W środę - po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy Boga o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek - oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.00 w Rudniku, zaś w kościele parafialnym o godz. 17.00

Jest to 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 - Apel Jasnogórski połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

7. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, przypada dzień imienin Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko - Żywieckiego i całej diecezji.

8. Od poniedziałku, 12 listopada - w godzinach od 9.00 - 12.00 - w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od 16.00 - w czasie Godziny Świętej.

10. Przypominamy, że świece i znicze na Dolnym Cmentarzu ze względu na bezpieczeństwo naszego drewnianego kościoła - opuszczając Cmentarz -GASIMY !

11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

W przyszłą niedzielę składka specjalna.

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Holica

ul. Dolna 5, 16, 15, 13, 22