Ogłoszenia duszpasterskie 10. - 17.02.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


V NIEDZIELA ZWYKŁA

Często zadajemy sobie pytania dotyczące naszego życia i sensu życiowego powołania. Odkrywamy, że nasze pojmowanie samych siebie, nasz los w istocie zależy od ludzi, z którymi przebywamy: w rodzinie, w pracy czy w innych obszarach życiowej aktywności. Natomiast jako chrześcijanie zastanawiamy się nad znaczeniem obecności Boga pośród nas. W Jezusie Chrystusie Bóg bezpośrednio zwraca się do ludzi i zbawczo ingeruje w naszą egzystencję. Pozwólmy, by Pan Bóg, obecny między nami mógł kierować naszą codziennością, prowadził nas po swoich ścieżkach.

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. W poniedziałek, 11 lutego w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy też wszystkich pracowników służby zdrowia. Msza św. w intencji Chorych o godz. 17.00. Proszę, aby rodziny umożliwiły chorym i starszym parafianom uczestniczenie we Mszy św. i nabożeństwie, w czasie którego będzie udzielony Sakrament Chorych i błogosławieństwo Lourdzkie.

3.We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. W środę po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek , przypada święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się za Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek - modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną: w Rudniku o godz.16.00, w kościele parafialnym o 17.00.

7. W sobotę, 16 lutego - o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski - połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu .

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Wygoda

ul. Wygoda 4, 5, 7, 8

ul. Cieszyńska 53