Ogłoszenia duszpasterskie 1.12. - 8.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy czas adwentu, w którym Kościół nie tylko spogląda na przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwaga skupiona jest także na powtórnym Jego przyjściu na końcu czasów. Nasze życie rozgrywa się między dwoma decydującymi wydarzeniami w dziejach. Pan przybędzie, a my wychodzimy Mu na spotkanie. Każda Eucharystia jest naszym spotkaniem z Tym, który ciągle przychodzi.

1. Dziś I Niedziela Adwentu. Adwent to czas radosnego, a zarazem modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana. O godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Roraty od poniedziałku do piątku w kościele parafialnym o godz. 17.00, zaś w sobotę o godz. 8.00Roraty w Rudniku - w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 7.00, w środę i piątek o 16.00. Zapraszamy wiernych do licznego udziału w Roratach, a szczególnie dzieci z lampionami oraz młodzież.

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - we wtorek - wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera - w środę - wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy - w piątek - wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego - w sobotę - wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

3. W środę, 4 grudnia przypada wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Msze św. w intencji górników i ich rodzin - w Rudniku o 9.30 oraz w kościele parafialnym o godz. 15.00. Jest to zarazem Dzień modlitw za bezrobotnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

- I Czwartek - modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu .

- IPiątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata.

-I Sobota - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Również w sobotę 7 grudnia nasza Parafia pielgrzymuje do Sanktuarium Św. Mikołaja w Pierśćcu. Msza św. w Sanktuarium Św. Mikołaja o godz. 10.00. Wyjazd we własnym zakresie.

5. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia obchodzimy liturgiczną uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu dzieci kl. III, które przygotowują się do I Komunii otrzymają poświęcone medaliki w czasie Mszy św. - o godz. 9.30 w Rudniku zaś w kościele parafialnym na sumie o godz. 11.00 .

6. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Godziny Świętej oraz w I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

7. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. 

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Odnóżki :

ul. Cieszyńska 34, 32, 30, 28 ul. Lipowa 4