Ogłoszenia duszpasterskie 1.09. - 8.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

W dniu Pańskim gromadzimy się na Mszy świętej, gdzie Jezus Chrystus jest obecny pośród nas. Wraz z Nim stajemy przed Bogiem, naszym Ojcem, wspólnie z aniołami i świętymi, którzy żyją już w chwale niebios. Ponadto jednoczymy się ze wszystkimi, którzy wszędzie na świecie gromadzą się wokół Pana. To prawdziwe szczęście móc zająć miejsce w tej wielkiej społeczności, nawet jeżeli jest najniższe. Z radością i wdzięcznością uwielbijmy naszego Gospodarza w Jego własnym domu.

1. Dziś o godz. 16.30 nieszpory niedzielne i Msza św. wieczorna o17.00. Dziś także coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. 

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - we wtorek - wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła - w sobotę - wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika

3. W poniedziałek, 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców o godz. 8.00 - w kościele parafialnym oraz w kaplicy w Rudniku. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom kl. 1 - rozpoczynającym naukę w szkole. 

4. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

5. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 

- I Czwartek - modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta.

- I Piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży w Rudniku godz. 16.00 oraz w kościele parafialnym o 17.00 Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata.

- I Sobota - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca i Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 

Od godziny 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę, 8 września dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwie zebrane plony w tegorocznych żniwach. Msza św. dziękczynna w Rudniku o godz. 9.30, zaś w kościele parafialnym o godz. 11.00

8. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. 

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy :

Rodziny Rolników