Ogłoszenia duszpasterskie 1.-08.03.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Mamy świadomość, że każde oddalenie się od Boga prowadzi na drogi zła. Pragniemy powierzyć się Jezusowi Chrystusowi, aby swoją mocą uzdalniał nas do permanentnego opowiadania się po stronie dobra. Okres przygotowania paschalnego to doskonały czas do refleksji i podjęcia decyzji, aby nadać własnemu życiu właściwy kierunek.

1. Dziś o godz. 16.15 - Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. We wtorek po Mszach św. - nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

3. W środę, 4 marca, przypada święto Św. Kazimierza, królewicza. Po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 

- I Czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele. 

- I Piątek - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

* Droga Krzyżowa - w Rudniku - o godz. 15.30, zaś w kościele parafialnym o godz. 16.15. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. 

* Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym - w niedzielę o godz. 16.15

- I Sobota - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 

5. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będziemy się modlić za dusze zalecane. Również w zakrystii można składać ofiary na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz pierwszy piątek i pierwszą sobotę godzinę przed Mszą św.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna. /. W przyszłą niedzielę, 8 marca modlitwą i ofiarą / do puszek / wspieramy dzieci Afryki - / dzieło Ad gentes / 

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy: Pudłowiec

ul. Cieszyńska 78, 84, 100, 94, 69