Ogłoszenia duszpasterskie 09. - 16.12.2018

II NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiejsza liturgia słowa napełnia nas ufnością i kieruje wzrok ku przyszłości. Liturgia eucharystyczna jest objawieniem Bożej sprawiedliwości, miłosierdzia, radości i pokoju. To światło nadziei w świecie, gdzie ma miejsce tyle katastrof, wojen, dramatów i rozlega się sporo hiobowych wieści. Bóg jest naszą przyszłością, ponieważ jako zwycięzca śmierci i cierpienia, zapewnia nas : Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże ( Łk 3, 6 ) . Doświadczamy łaski zbawienia już teraz, bowiem Jezus Chrystus obiecał nam swoją obecność, gdy gromadzimy się w Jego imię.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory niedzielne i Msza św. wieczorna o 17.00. Dzisiaj też modlitwą i ofiarą (do puszek) wspieramy Kościół na Wschodzie.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w czwartek - wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy

- w piątek - wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

3. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Msze św. roratnie w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o 17.00 , w sobotę o godz. 8.00. Roraty w Rudniku : - w poniedziałek, wtorek i czwartek - o godz. 7.00 ;

- w środę i piątek o godz. 16.00

Zapraszamy wiernych do licznego udziału w Roratach, a szczególnie dzieci z lampionami oraz młodzież.

5. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od 16.00 - w czasie Godziny Świętej.

6. Pod dzwonnicą można nabyć świece "Caritas" oraz opłatki wigilijne.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Sośnie

ul. Sośnie 11, 21, 23, 23B, 27