Ogłoszenia duszpasterskie 09. - 16.09.2018

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST KU CZCI NAŚWIĘTSZEGO IMIENIA MARYI - W RUDNIKU

Miewamy czasem bardzo poważny problem komunikacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Z różnych powodów ( wielokrotnie nieznanych ) doświadczamy bezradności i milczenia w procesie prowadzonego dialogu. Umiejętność rozmowy jest konieczna dla budowania relacji i wspólnoty. Pan Bóg kieruje do nas swoje słowo, uczy nas trudnej sztuki słuchania, ale i dawania odpowiedzi na docierające treści.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi w Rudniku Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 i nieszpory o 16.00 - w Rudniku. Msza św. wieczorna o godz. 17.00 - w kościele parafialnym.

Dzisiaj też rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w czwartek - wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

- w piątek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego

- w sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

3. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

4. W środę, po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - 13 września - Dzień Fatimski.

Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.00 - w kościele parafialnym. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi, a szczególnie członków Żywego Różańca.

6. W piątek - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży : w Rudniku o godz. 16.00, zaś w kościele parafialnym o 17.00

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest to 16 dzień miesiąca. O godz. 21.00 - Apel Jasnogórski połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

W przyszłą niedzielę składka specjalna.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Prawej Strony Piotrówki:

ul. Wierzbowa 19, 25, 10 A, 23, 29, 39