Ogłoszenia duszpasterskie 09.-16.02.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


V NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus przypomina o naszej tożsamości : Wy jesteście solą ziemi. Wy jesteście światłem świata ( Mt 5, 13a . 14a ). Ta prawda przypomina, iż ponosimy współodpowiedzialność za losy Kościoła i świata. Tę różnorodną w swojej formie służbę Bogu i ludziom wzmocnijmy poprzez słuchanie słowa Bożego i pełny udział w Ofierze Bożego Baranka.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. Liturgiczne obchody tygodnia: - w poniedziałek - wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy - we wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - w piątek - święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

3. We wtorek, 11 lutego w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia. O godz.17.00 - Msza św. w intencji Chorych. Proszę, aby rodziny umożliwiły chorym i starszym parafianom uczestniczenie we Mszy św. i nabożeństwie, w czasie którego będzie udzielony Sakrament Chorych oraz błogosławieństwo Lourdzkie.

4. W środę po Mszach św. - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek- od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

6. W piątek - Msza św. szkolna. - w Rudniku o godz. 16.00 - w kościele parafialnym o 17.00 Dzieci i młodzież zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. szkolnej.

7. W przyszłą niedzielę z racji 16 dnia miesiąca o godz. 21.00 zapraszamy na - Apel Jasnogórski połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II, z prośbą o Jego wstawiennictwo.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna. 

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy: Holica

ul. Górna 21, 15, 7,  ul. Dolna 32, 30