Ogłoszenia duszpasterskie 08. - 15.07.2018

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - Odpust ku czci Opatrzności Bożej

Pytanie o Jezusa należy do zawsze aktualnych. Odpowiedzi bywają różne, w zależności od sytuacji życia, okoliczności czy doświadczanych wydarzeń. Pomimo tej polaryzacji stanowisk, uczestnicząc w Eucharystii jesteśmy jedno z Tym, który chce być naszym Panem i Zbawicielem. Wyznając wiarę w Jezusa stajemy się uczestnikami Bożej miłości.

1. Dziś obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Nieszpory odpustowe o godz. 16.30 i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 - również w kaplicy.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w środę - święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy,

- w czwartek - wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

- w piątek, wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

3. We wtorek o godz. 17.00 - w kościele parafialnym Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła - patrona naszej Parafii.

4. W środę po Mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek - 13 lipca - Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00

Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Maryi.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W dniach od 6 - 11 sierpnia br. - odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach.

Zapisy w kancelarii parafialnej.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizowany jest autobus do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w dniu 11 sierpnia. Zapisy również w kancelarii parafialnej.

Koszt pielgrzymki autokarowej 35.- zł

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania w piątek prosimy rodziny z Osiedla "Karolinka"

ul. Karolinka 8, 10

ul. Prosta 3, 4, 7, 8