Ogłoszenia duszpasterskie 08. - 15.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA WIELKANOCNA - CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Jako wspólnota Kościoła pragniemy dziś wyznać, że nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. Dlatego nie poddawajmy się zbyt łatwo zwątpieniu, ale zaufajmy w bezgraniczną moc Tego, który zmartwychwstał i żyje.

  1. Dziś kończymy czas oktawy Wielkanocy i rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. O godz. 15.00 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia.

  2. Jutro, w poniedziałek , 9 kwietnia, przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego /przeniesiona w tym roku z dnia 25 marca/. Jest to Dzień Świętości Życia.

  3. W czwartek - od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

  4. W piątek - Msza św. szkolna: - w Rudniku o godz. 16.00, w kościele parafialnym o godz. 17.00

  5. W sobotę, 14 kwietnia o godz. 17.00 - J. E. Ks. Biskup Piotr Greger udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży kl. II i III Gimnazjum. Młodzież przygotowującą się do tego ważnego wydarzenia polecamy modlitewnej pamięci.

  6. W przyszłą niedzielę przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako NiedzielaBiblijna. W tym dniu ofiarą zbieraną do puszek wspomagamy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów.

  7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

  8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

  9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziców młodzieży, która przyjmie Sakrament Bierzmowania.