Ogłoszenia duszpasterskie 07. - 14.10.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Mamy w życiu wiele osiągnięć, ale ostatecznym kresem jest miłość, która uwzniośla i ożywia każde działanie, czyniąc go dobrym. Małżeństwo bez miłości jest puste i zimne, praca zawodowa bez miłości pozostaje tylko wykonywaniem zadania, modlitwa bez miłości może być czczą gadaniną, a udział w liturgii eucharystycznej bez miłości pozostanie na płaszczyźnie spełnienia obowiązku. Miłość zawsze łączy, a nie dzieli, nie jest zainteresowana niepewnością, ale obdarza pokojem.

1. Dziś o godz. 16.30 - Różaniec i Msza św. wieczorna o 17.00.

2. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3. W piątek - Msza św. szkolna - w Rudniku o godz. 16.00 i w kościele parafialnym o 17.00

Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. szkolną.

4. W sobotę, 13 października przypada liturgiczne wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

5. W przyszłą niedzielę, 14 października będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski.

O godz. 16.00 - ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie wspólnotę Żywego Różańca oraz dzieci i młodzież. W tym dniu przy kościołach w całej Polsce do puszek będą zbierane ofiary na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionych dzieci i młodzieży, pochodzących z ubogich rodzin.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30.

Różaniec w Rudniku - w środę i w piątek po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Odnóżki

ul. Lipowa 11, 9, 9A, 10, 8