Ogłoszenia duszpasterskie 07. - 14.07.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Każdy człowiek pragnie pokoju, który nie jest rzeczywistością tego świata. Podczas każdej Mszy świętej zanoszona jest modlitwa o pokój, przekazujemy sobie znak pokoju, wreszcie rozsyłani jesteśmy słowami : Idźcie w pokoju Chrystusa. Jezus Chrystus pozostawił nam pokój jako swój testament : Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję. To pokój Boga, który przekracza wszelkie ludzkie pojmowanie. Jest on łaską i darem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tego pokoju powinniśmy doświadczać dzięki wierze i przekazywać dalej innym ludziom.

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Msza św. wieczorna o godz. 17.00 

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera - w czwartek - święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy - w piątek - wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika - w sobotę - wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

3. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5. W czwartek- od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W sobotę, 13 lipca - Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.00. O godz. 13.00 - Msza św. w intencji Pszczelarzy Gminy Hażlach - z racji 45 rocznicy założenia Koła Pszczelarzy.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W dniach od 6 - 11 sierpnia - Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej. Podobnie jak w latach ubiegłych organizowany będzie autobus do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w dniu 11 sierpnia. Zapisy również w kancelarii parafialnej.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Babilon

ul. Graniczna 3A, 9, 19 ul. Ks. Olszaka 86, 92, 78