Ogłoszenia duszpasterskie 07. - 14.04.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przebaczenie popełnionej winy, pojednanie z Bogiem i z ludźmi - do tego jesteśmy wezwani szczególnie w czasie wielkiego postu. Jezus Chrystus zaprasza nas zwłaszcza dziś, by to czynić, przypominając o Bożym miłosierdziu względem grzeszników. Doświadczenie Bożego miłosierdzia uzdalnia nas samych do okazywania miłosierdzia innym; przekazujemy dalej to, co otrzymaliśmy.

1. Dziś o godz. 16.15 - Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Msza św. o godz. 17.00.

2. We wtorek, po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

3. W środę na Mszę św. zapraszam dzieci kl. III, które w maju przystąpią do I Komunii św. wraz z rodzicami. W czasie Mszy św. dzieci otrzymają książeczki do nabożeństw. Po Mszy św. - spotkanie organizacyjne z rodzicami dotyczące uroczystości I Komunii św. 

4. W czwartek - od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek - zapraszamy na Drogę Krzyżową w Rudniku - o godz. 15.30, zaś w kościele parafialnym o 16.15. Po Drodze Krzyżowej - Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św.

6. W sobotę, 13 kwietnia od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Uroczysta procesja z palmami na sumie o godz. 11.00. O godz. 15.00 - Droga Krzyżowa - ul. Dębina do Kaplicy Opatrzności Bożej.

W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o godzinie 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku - Białej.

8. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy modlić się za dusze zalecane.

Również w zakrystii można składać ofiary na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

9. Pod dzwonnicą można nabyć baranki wielkanocne oraz paschaliki "Caritas", z których dochód przeznaczony będzie na działalność charytatywną "Caritas" Diecezji Bielsko - Żywieckiej.

10. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - godzinę przed Mszą św.

11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

W przyszłą niedzielę składka specjalna / utrzymanie cmentarzy - wywóz śmieci /.

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Świerczyniec

ul. Strażacka 7, 5, 3

ul. Ks. Kukli 8, 5, 6