Ogłoszenia duszpasterskie 06. - 13.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg jest zawsze inny niż Go sobie wyobrażamy. Niekiedy nie możemy oprzeć się wrażeniu, że dopuszcza, by działy się rzeczy, które nam wydają się niepojęte. Być może podobne wątpliwości budziły się w sercach uczniów, gdy prosili Jezusa : Panie dodaj nam wiary ! Ta prośba rozbrzmiewa również podczas Mszy świętej, bowiem i nasza wiara potrzebuje wzmocnienia. Tym bardziej, że tam, gdzie wiara jest słaba, brakuje też miłości, nadziei, odwagi i zaufania. Prośba o wzmocnienie wiary jest zatem potrzebna w każdej chwili. Wypowiedzmy ją, wiedząc, że dobry Bóg w swojej łaskawości daje nam więcej, niż na to zasługujemy i udziela nam obfitszych łask niż te, o które prosimy.

1. Dziś o godz. 16.30 - Różaniec. Msza św. wieczorna godz. 17.00. 

2. W poniedziałek, 7 października - przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu o godz. 18.00 - w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki autokarowej do Medjugoria.

3. W czwartek - od godziny 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA . Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 16.30 - Różaniec.

4. W piątek - Msza św. szkolna. - w Rudniku o 16.00, a w kościele parafialnym o godz.17.00 . Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. szkolną.

5. W sobotę, 12 października, po Mszy św. wieczornej - ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie wspólnotę Żywego Różańca oraz dzieci i młodzież.

6. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. W tym dniu przy kościołach w całej Polsce do puszek będą zbierane ofiary na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionych dzieci i młodzieży, pochodzących z ubogich rodzin.

7. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30. Różaniec w Rudniku - w środę i w piątek po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. 

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. 

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. 

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy: Rodziny z Os. "Karolinka" ul. Długa 33, 25, 19, 17, 24