Ogłoszenia duszpasterskie 06-13.05.2018VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA 
Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa powinna kształtować i przemieniać nasze życie, ponieważ jesteśmy powołani do powstania z martwych. To ma konsekwencje dla naszej chrześcijańskiej tożsamości. Nie jesteśmy jedynie stworzeniami, ale wybranymi sługami Boga. Uwielbiajmy Tego, który nas bezgranicznie miłuje i nazywa swoimi przyjaciółmi.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory niedzielne i Msza św. wieczorna o godz. 17.00. 

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych Krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. 
- 07. V. - poniedziałek - 17.00 - / w okresie zasiewów / - procesja do kapliczki p.p. Łazarzów
- 08. V. - wtorek - 17.00 - / o uświęcenie pracy ludzkiej / - procesja do Krzyża i kapliczki przy ul. Długiej
- 09. V. - środa - 17.00 - / za głodujących / - procesja do Św. Jana Nepomucena

3. We wtorek, 8 maja - przypada liturgiczna uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. 
W tym dniu o godz. 10.00 - Kleryk Maciej Stoły w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, z rąk Księdza Biskupa Romana Pindla Ordynariusza naszej Diecezji otrzyma święcenia diakonatu. 
O godz. 17.00 - w kościele parafialnym podczas Mszy św. będzie pełnił posługę diakona, a po Mszy św. odprawi nabożeństwo majowe wraz z procesją do Krzyża i kapliczki przy ul. Długiej - z racji przypadających Dni Krzyżowych. 
Zapraszam parafian, dzieci, młodzież do modlitwy za naszego Ks. diakona Macieja . 
Wyjazd autokaru do Hałcnowa o godzinie 8.00 z parkingu koło szkoły. Koszt przejazdu - 20. - zł. 

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej, prosimy także o nowe powołania do służby w Kościele. O 16.30 - nabożeństwo majowe. 
 
5. W piątek - dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną: - w Rudniku o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00. Również w piątek rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie obchodzona 20 maja. 

6. W niedzielę, 13 maja - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 
W naszej Parafii jest to dzień I Komunii św. O godz. 11.00 - Msza św. w intencji dzieci, które po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyły we Mszy św. oraz ich rodziców. 
O godz. 16.00 - nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I - szo Komunijnych.
Spowiedź dzieci w sobotę, 12 maja o godz. 10.00. 
 
7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
 
8. We wtorek, 29 maja o godz. 16.00 - w Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie / salki katechetyczne / odbędzie się spotkanie uczestników majowej pielgrzymki ADŚ - do Sanktuariów Polski Północnej i Wschodniej. 
Do 20 maja należy wpłacić na konto resztę należności za pielgrzymkę. 
 
9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.
 
10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy: Rodziców dzieci I - szo Komunijnych