Ogłoszenia duszpasterskie 05. - 12.08.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek potrzebuje do życia pokarmu, odzienia, pracy i mieszkania. Te wszystkie potrzeby dotyczą troski o chleb. W modlitwie Pańskiej Jezus uczy nas, byśmy prosili Boga o ziemski chleb, ale zwraca uwagę na potrzebę zaspokojenia głodu duchowego : Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych ( Mt 4, 4b ). Dlatego Jezus mówi sam o sobie : Ja jestem chlebem życia ( J 6, 35 ). Kto przychodzi do Jezusa Chrystusa, już nie pragnie, ani nie odczuwa głodu, gdyż On sam daje się jako Chleb, który obdarza życiem wiecznym. Podczas Eucharystii przychodzi po raz kolejny w takiej postaci.

1. Dziś o godz. 16.30 nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - Święto Przemienienia Pańskiego

- w środę - wspomnienie Św. Dominika, prezbitera

- w czwartek - święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

- w piątek - święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- w sobotę - wspomnienie Św. Klary, dziewicy

3. W poniedziałek około godz. 10.30 gościć będziemy Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Cieszyńskiej, podążających na Jasną Górę. Do nich dołączy 15 pielgrzymów z naszej parafii.

Polecamy ich modlitewnej pamięci.

4. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła - patrona naszej Parafii.

5. W środę po Mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W sobotę, 11 sierpnia o godzinie 7.30 - z parkingu obok szkoły - wyjazd uczestników pielgrzymki autokarowej do Częstochowy, aby tam przywitać podążających pielgrzymów. W tym dniu o godzinie 13.30 - na Wałach Jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa - na zakończenie pielgrzymki naszej diecezji. Koszt pielgrzymki autokarowej - 35 zł.

8. W niedzielę, 26 sierpnia o godz. 11.00 w kościele parafialnym - Msza św. dziękczynna za szczęśliwie zebrane plony w tegorocznych żniwach, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rolników i ich rodzin w dalszych pracach na roli.

W sobotę, 1 września w Rudniku odbędą się Gminne Uroczystości Dożynkowe. Msza św. dziękczynna o godz. 15.00 w kaplicy Imienia Maryi w Rudniku.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania w piątek prosimy rodziny z Osiedla ,, Karolinka "

ul. Długa 7, 5, 3, 2, 1