Ogłoszenia duszpasterskie 05. - 12.05.2019III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Przed dwoma tygodniami świętowaliśmy Wielkanoc, a dzisiaj można odnieść wrażenie, iż szara codzienność zupełnie nas pochłonęła. To samo doświadczenie było obecne w życiu uczniów Pańskich. Niedługo po Wielkanocy powrócili do swoich dawnych zajęć, jednak ich nocny połów na Jeziorze Tyberiadzkim okazał się niepowodzeniem. Wtedy doświadczyli obecności Zmartwychwstałego, który powiedział im, co powinni czynić, a ich praca zaczęła przynosić oczekiwane efekty. Czy zauważamy obecność Jezusa Chrystusa w naszym życiu i pracy - Tego, który wskazuje, co mamy robić ? Jezus Chrystus jest pośród nas, ponieważ zgromadziliśmy się w Jego imię, uwielbiając Go w naszej wspólnej modlitwie.

1. Dzisiejsza niedziela, 3 wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. O godz. 16.30 - zapraszamy na nabożeństwo majowe. Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Dzisiaj też ofiarą do puszek wspieramy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów.

2. W poniedziałek, święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba

3. W środę, 8 maja - uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku - Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji.

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

5. W piątek - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży: w Rudniku o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00

6. W sobotę, 11 maja o godz. 14.00 w salce katechetycznej odbędzie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych.

7. W niedzielę, 12 maja - uroczystość I Komunii św. - w naszej Parafii. O godz. 11.00 - Msza św. w intencji dzieci, które po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we Mszy św. oraz ich rodziców.

Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I - szo Komunijnych - o godz. 16.00

Spowiedź dzieci w sobotę, 11 maja o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy

Rodziców dzieci I Komunijnych