Ogłoszenia duszpasterskie 04. - 11.11.2018

XXXI N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

Miłość jest centrum życia Jezusa i głoszonego przez Niego orędzia. Jej istota nie oznacza egoistycznego zachowania, lecz ma być wyrazem odpowiedzialnego traktowania własnych obowiązków oraz cudzych zadań. Miłość wobec bliźniego nie może być niczym wymuszona, warunkowa i nie powinna być spełniana pod żadną presją. Kiedy ukochani przez Boga będziemy potrafili zaakceptować siebie i naszych bliźnich, wtedy zaczniemy wzrastać w miłości Bożej.

1. Dziś o godz. 16.30 - różaniec za Zmarłych, a po nim Msza św. wieczorna o 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w piątek - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.

- w sobotę - wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek - Msza św. szkolna - o godz. 16.00 w Rudniku, zaś w kościele parafialnym o godz. 17.00

Również w piątek, 9 listopada o godz. 18.00 na hali sportowej w budynku byłego gimnazjum odbędzie się przedstawienie w wykonaniu uczniów szkoły pt. "Cesta do wolności", na które serdecznie zaprasza Społeczność Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach Wielkich.

5. W przyszłą niedzielę, 11 listopada obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencjach Ojczyzny o godz. 11.00. Zapraszamy poczty sztandarowe, panie w strojach regionalnych, dzieci, młodzież oraz wszystkich wiernych do licznego udziału.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od 16.00 - w czasie Godziny Świętej.

7. Wypominki za Zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W dniach od 1 - 8 listopada - o godz. 16.30 - Różaniec - za dusze zalecane.

8. Przypominam, że świece i znicze na Dolnym Cmentarzu ze względu na bezpieczeństwo naszego drewnianego kościoła - opuszczając Cmentarz -GASIMY !

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii /składka specjalna/.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Statek

ul. Statek 28, 26

ul. Cieszyńska 52, 56, 43, 48