Ogłoszenia duszpasterskie 03. - 10.06.2018

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

W myśl prawodawstwa cywilnego, kierującego się względami ekonomicznymi, niedziela bywa traktowana jako ostatni dzień weekendu. Takie rozumowanie bywa sprzeczne z naturą Dnia Pańskiego. Niedziela jako pamiątka Chrystusowego zmartwychwstania jest pierwszym dniem tygodnia, od tego czasu wszystko się na nowo rozpoczyna. Uczestnicząc w liturgii, spotykamy Chrystusa i dziękujemy za Jego obecność w znakach świętego zgromadzenia.

1. Dziś o godz. 16.30 - nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

Dzisiaj też ma miejsce doroczna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra do Skoczowa.

Początek o 10.30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła , skąd wyruszy procesja na wzgórze Kaplicówki.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę - uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

3. W I czwartek - Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o dar nowych powołań do służby w Kościele.

4. W piątek - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży: - w Rudniku o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00.

5. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - w czwartek, w sobotę i w niedzielę o godzinie 16.30, pozostałe dni po Mszy św.

7. Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuariów Polski Północnej i Wschodniej - w sobotę 9 czerwcaze Skoczowa o godz. 5.00 / Plac za Bankiem /.

8 Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy:

Łubowiec:

ul. Pilotów 11, 15, 17, 25, 28;