Ogłoszenia duszpasterskie 03. - 10.05.2020OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkanocną

1. Przypominamy, że według najnowszych rozporządzeń władz państwowych i kościelnych, liczba uczestników Mszy Świętych została zwiększona stosownie do metrażu danej świątyni. W naszej parafii wygląda to następująco: w kościele parafialnym - 30 osób, w Rudniku - 10 osób, w Opatrzności Bożej - 25 osób

Szczegóły rozkładu miejsc znajdziemy w gablotkach i na drzwiach świątyń. Prosimy się z tymi informacjami zapoznać i stosować się do nich. W razie jakichkolwiek nowych zmian, informacja pojawi się na stronie internetowej, dlatego zachęcamy do jej regularnego odwiedzania.

2. W poniedziałek 4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Z tej racji zapraszamy na 18.00 do Opatrzności Bożej wszystkich strażaków oraz ich rodziny na Mszę Świętą w ich intencji.

4. Od piątku 1 maja rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. Majówki w tygodniu o 16.30, a w niedzielę o 16.30 w Opatrzności Bożej. Będą one połączone z modlitwami do Bożego Miłosierdzia o opanowanie światowej pandemii koronawirusa.

5. Sprzątanie kościoła w najbliższy piątek - Świerczyniec: ul. Leśna 19, 17, 15, 11, 9

Pamiętajmy, że nasza Parafia ma na utrzymaniu trzy świątynie. Od zawsze nasze kościoły utrzymywane były i są z Waszych składek niedzielnych i świątecznych. Ich zbieranie z przyczyn oczywistych zostało ograniczone tylko do wyznaczonej przepisami sanitarnymi liczby wiernych. Dlatego zwracamy się do Was Parafianie z gorąca prośbą, abyście poprzez wpłaty na konto parafialne, lub ofiary do skarbon w kościele poratowali nas administratorów parafii, aby te świątynie mogły funkcjonować (opłaty za energię, gaz, zapłata zatrudnionym w kościele itp.)

Oto numer naszego konta:

B. Sp. Cieszyn o/Hażlach

50 8113 1017 2003 0176 5694 0001, Parafia p.w. Św. Michała Archanioła, Kończyce Wielkie