Ogłoszenia duszpasterskie 03. - 10.03.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Samoocena jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy. Łatwo powiedzieć, ale trudniej tego dokonać. Często dzieje się tak, że potępiamy innych ludzi, aby tylko znaleźć kogoś, kogo można uczynić odpowiedzialnym za zaistniałą sytuację. Solidna ocena siebie samego jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy - tego wymaga również Jezus. Celem jest, byśmy podążając w naszym życiu właściwą drogą, przynosili dobre owoce. Aby ten cel osiągnąć, należy przede wszystkim pracować nad własnymi błędami, a nie innych. Prosimy zatem Pana o miłosierdzie oraz motywację do poprawy.

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią przed tegorocznym okresem Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy Czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz dzieci kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. Plan Adoracji wywieszony jest pod dzwonnicą oraz w gablotkach przy kościele. Również dzisiaj rozpoczynamy 52. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu, który potrwa do soboty włącznie. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. W poniedziałek, 4 marca przypada święto Św. Kazimierza, królewicza.

3. W środę, 6 marca - ŚRODA POPIELCOWA. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.30 i 17.00 - w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 16.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W piątek - zapraszamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.

Droga Krzyżowa w Rudniku - o godz. 15.30, zaś w kościele parafialnym o 16.15. Po Drodze Krzyżowej - Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym - w niedzielę o godz. 16.15.

6. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

7. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy modlić się za dusze zalecane.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu .

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Świerczyniec

ul. Leśna 7, 5, 3, 1; 

ul. Cieszyńska 60;